San-med.eu - lekarz
Nasza pasja
Twoja przychodnia rodzinna
Rejestracja telefoniczna
(81) 865-12-27

Witamy na stronie SANMED Rehabilitacja

O rehabilitacjiJesteśmy nowoczesnym centrum rehabilitacji działającym od lutego 2014 roku. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt i wysoce wykwalifikowaną kadrę. Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój, doskonalenie i zdobywanie wiedzy z najnowszych metod leczenia, by sprostać wymaganiom wszystkich pacjentów. Staramy się sprostać najwyższym oczekiwaniom pacjentów poprzez indywidualny plan leczenia. Prowadzimy rehabilitację dorosłych, dzieci i niemowląt z zakresu:


  • zaburzeń neurologicznych u dorosłych i dzieci,

  • ortopedii i traumatologii sportowej,

  • usprawniania w schorzeniach reumatologicznych,

  • dysfunkcji nerwowo-mięśniowych,

  • zaburzeń rozwoju psychomotorycznego u dzieci i niemowląt,

  • leczenia i profilaktyki bólów kręgosłupa i stawów obwodowych,

  • leczenia i profilaktyki wad postawy u dzieci,

Aktualności

Metoda trójwymiarowej manualnej terapii stóp jest metodą leczenia wad stóp u niemowląt i dzieci, stworzyła ją wybitna niemiecka fizjoterapeutka Barbarę Zukunft- Huber. Terapia oparta jest na prawidłowym genetycznie ukierunkowanym rozwoju ruchowym małego dziecka. Stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy. Przed rozpoczęciem terapii prowadzi się szczegółową ocenę dysfunkcji za pomocą sprecyzowanych chwytów diagnostycznych. Następnym krokiem jest ustalenie programu terapii, który ma na celu przywrócenie prawidłowego ułożenia kończyny. Terapia obejmuje ćwiczenia z fizjoterapeutą, instruktaż dla rodziców jak prowadzić rehabilitację w domu oraz utrwalenie korekcyjnego ustawienia za pomocą bandażowania co stymuluje stopę do prawidłowego ustawienia. Należy pamiętać , że dysfunkcji stóp wtóruje skróceniem mięśni a co za tym idzie dochodzi do zablokowania stawu. Następstwem są czynnościowe deficyty rozprzestrzeniające się na stawy kończyn dolnych - staw biodrowy oraz staw kolanowy .

Terapia obejmuje wady stóp:

- stopa przywiedzeniowa
- stopa serpentynowa
- stopa płasko-koślawa
- stopa końsko -szpotawa
- stopa piętowa
- stopa koślawa

Tylko u nas w październiku będzie dostępny aparat SALUS - TALENT do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej w schorzeniach narządu ruchu.

Cena za zabieg - 20 zł

diagnostyka

Na skróty
Skontaktuj się z nami

(81) 865-12-27
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
08-500 Ryki, ul. Żytnia 16

Dbaj o zdrowie - san-med.eu Dbaj o swoje
zdrowie
więcej o akcji...