San-med.eu - lekarz
Nasza pasja
Twoja przychodnia rodzinna
Rejestracja telefoniczna
(81) 865-12-27

Dysponujemy w pełni wyposażoną pracownią ULTRASONOGRAFICZNĄ.


Posiadamy wysokiej klasy aparat USG GE LOGIQ P6 PRO. Wykonujemy pełen zakres badań:

  • Jama brzuszna, prostata, narządy rodne, ciąża, jądra, tarczyca, ślinianki, węzły chłonne, klatka piersiowa
  • Echo serca - pełna kardiologia
  • Badanie ultrasonograficzne z kolorowym obrazowaniem przepływów naczyniowych
  • Układ stawowo-mięśniowy

 

Posiadamy w pełni wyposażoną pracownię RTG.

Dysponujemy nowym aparatem Multix Swing firmy SIEMENS - wysokiej klasy aparat rentgenowski wraz ze statywem do zdjęć odległościowych tworzy nowoczesny zestaw diagnostyczny w którym zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, jest on szczególnie polecany do wszelkich zdjęć kostno-płucnych. Prowadzimy również radiografię stomatologiczną, dysponujemy pantomografem firmy SOREDEX oraz aparatem do zdjęć punktowych (rtg pantomograficzne, rtg cefalometryczne oraz rtg zęba punktowe)

 

 

Godziny pracy Gabinetu RTG:

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 8.00 - 16:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 8:00 - 13:00

 

 

Echo serca to badanie ultrasonograficzne (ultrasonokardiografia) mięśnia sercowego wykorzystujące ultradźwięki (fale dźwiękowe o częstotliwości powyżej 20 tysięcy Hz) znajdujące się poza progiem słyszalności ucha ludzkiego. Fale te są szeroko stosowane w medycynie m.in. w diagnostyce chorób serca i naczyń krwionośnych. Ultradźwięki powstają w głowicy aparatu ultrasonograficznego, która funkcjonuje jako nadajnik i jako odbiornik. W głowicy prąd elektryczny jest zamieniany na falę dźwiękową i odwrotnie. Ultradźwięki o częstotliwości kilku MHz są wysyłane w kierunku badanego organu, odbijają się na granicy struktur różniących się gęstością i jako fala odbita (czyli echo) są ponownie przetwarzane na prąd elektryczny, następnie przekazane na ekran monitora, gdzie powstający obraz stanowi echo naszych narządów wewnętrznych, w tym wypadku serca. W echokardiografii dorosłych stosuje się niskie częstotliwości (2,25 - 3,5 MHz ), u dzieci - wyższe ( 3,5 - 5MHz) czyli fale krótsze (jest tu mniejsza grubość tkanek do pokonania dla fali ultradźwiękowej). Lekarz obserwuje struktury serca i dużych naczyń, pracę mięśnia serca oraz przy wykorzystaniu tzw. efektu Dopplera przepływ krwi w obrębie jam serca i naczyń.

Dysponujemy w pełni wyposażoną pracownią GASTROENTEROLOGICZNĄ.

Posiadamy wysokiej klasy videogastroskop i videokolonoskop firmy PENTAX oraz specjalne urządzenie do mycia i dezynfekcji. Zakres wykonywanych badań obejmuje:

  • gastroskopię
  • kolonoskopię z możliwością polipektomi
  • badania histopatologiczne

 

Na skróty
Skontaktuj się z nami

(81) 865-12-27
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
08-500 Ryki, ul. Żytnia 16

Dbaj o zdrowie - san-med.eu Dbaj o swoje
zdrowie
więcej o akcji...