San-med.eu - lekarz
Nasza pasja
Twoja przychodnia rodzinna
Rejestracja telefoniczna
(81) 865-12-27

Okłady Borowinowe

pozyskiwane z terenów Czarnego Dunajca

złoża, z których pochodzi borowina powstały z obumarłej roślinności bagiennej.
Borowina to przede wszystkich bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro - i makroelementy.

Wskazania:
- Choroba zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów
- Choroby reumatoidalne
- Okołostawowe stany pourazowe narządu ruchu
- Nerwobóle

 

Kąpiele Solankowe

w Ciechocińskiej Solance Kąpielowej z Tężni nr 2

Solanka to produkt naturalny zawierający liczne jony sody, wapnia i chlorku. Jest naturalnym środkiem do pielęgnacji oraz leczenia skóry oraz jej chorób i powstałych ran. W kontakcie z ciałem zaczyna intensywnie oddziaływać na skórę jak i organy wewnętrzne.

Wskazania:
- Przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych
- Choroby skóry ( łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry)
- Schorzenia reumatoidalne 
- Choroby ortopedyczne
- Zwyrodnienia stawów i kręgosłupa
- Dyskopatie
- Nerwice
- Przemęczenie i stres

 

 

Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna-Evjenth?a (OMT), zajmuje się dysfunkcjami w układzie kostnym oraz mięśniowym. Terapia dotyczy dysfunkcji kręgosłupa, ale także stawów obwodowych u dzieci i dorosłych. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest leczenie dysfunkcji somatycznych, a więc bólu, a także zmian ruchomości (hypomobilności lub hipermobilności) stawowej. Osiągnięcie zamierzonych efektów możliwe jest dzięki zastosowaniu technik trakcyjnych, mobilizacji tkanek miękkich (masaż funkcyjny, poprzeczny, rozciąganie mięśni), mobilizacji stawów, mobilizacji struktur nerwowych oraz ćwiczeniom (autoterapii), utrzymującym i poprawiającym ruchomość tkanek miękkich, stawów i struktur nerwowych. Terapia składa się z wywiadu, badania, testów diagnostycznych i zastosowania odpowiednich technik leczniczych.

To metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape/k-active tape. Plastry działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, zmniejszają  bądź  zwiększają napięcie mięśniowe w zależności od metody aplikacji, ponadto przyśpieszają regeneracje po urazach i w stanach zapalnych. Kinesiology taping jest dobrze akceptowany przez pacjentów, działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej. Efekt poprawy jest zauważalny bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu. Nie wyklucza stosowania innych form terapii.


Metoda ta skierowana jest przede wszystkim dla Pacjentów z bólami kręgosłupa.

Badanie metodą McKenziego opiera się na opracowanych przez autora specjalnych protokołach diagnostycznych, odrębnych dla każdego odcinka kręgosłupa oraz dla kończyn. Protokół składa się z bardzo dokładnego wywiadu chorobowego, pozwalającego precyzyjnie ustalić zachowanie objawów oraz ich zmienność w ciągu doby. Kolejnym etapem jest badanie, oparte na znajomości wzorów bólowych (czyli charakterystycznej topografii objawów) oraz ich zmian w odpowiedzi na ruchy testujące, ściśle określone przez procedurę badania. Wymaga to od badającego staranności oraz czasu .

 

Poprawnie przeprowadzone badanie metodą McKenziego pozwala precyzyjnie zakwalifikować objawy do jednego z zespołów klinicznych, wchodzących w skład autorskiego systemu klasyfikacji bólów kręgosłupa. Dla każdego z zespołów autor zaleca odrębny sposób leczenia, nastawiony na eliminację przyczyn.

Terapia integracji sensorycznej to proces dostarczania do naszego mózgu wrażeń sensorycznych, do wykonania działań, relacji adaptacyjnych, służących do wykonania czynności codziennych. Celem integracji sensorycznej jest poprawa jakości przesyłania, organizacji informacji i podświadomego współdziałania zmysłów naszego organizmu. Głównym zadaniem jest dostarczanie, kontrolowanie bodźców sensorycznych z układów przedsionkowych, prioreceptywnych i dotykowych, w taki sposób aby dziecko odpowiadało reakcją poprawiającą integrację bodźców. Z rozwojem integracji sensorycznej wiąże się całokształt funkcjonowania człowieka. Podstawowe znaczenie dla rozwoju integracji zmysłowej ma funkcjonowanie  układów odbierających i analizujących informacje związane z ciałem.

Terapia poprawiająca funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Stosowana u dzieci z opóźnionym rozwoju psychoruchowym, trudnościami w nauce szkolnej i z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, wpływa na poprawę koncentracji, skupienie uwagi, lepszą koordynację ruchową, oraz szybsze przyswajanie wiedzy.

  • Ćwiczenia czynne
  • Ćwiczenia czynne z oporem
  • Ćwiczenia izometryczne
  • Ćwiczenia na przyrządach
  • Ćwiczenia w odciążeniu
  • Wyciąg
Na skróty
Skontaktuj się z nami

(81) 865-12-27
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
08-500 Ryki, ul. Żytnia 16

Dbaj o zdrowie - san-med.eu Dbaj o swoje
zdrowie
więcej o akcji...