San-med.eu - lekarz
Nasza pasja
Twoja przychodnia rodzinna
Rejestracja telefoniczna
(81) 865-12-27

Terapia integracji sensorycznej to proces dostarczania do naszego mózgu wrażeń sensorycznych, do wykonania działań, relacji adaptacyjnych, służących do wykonania czynności codziennych. Celem integracji sensorycznej jest poprawa jakości przesyłania, organizacji informacji i podświadomego współdziałania zmysłów naszego organizmu. Głównym zadaniem jest dostarczanie, kontrolowanie bodźców sensorycznych z układów przedsionkowych, prioreceptywnych i dotykowych, w taki sposób aby dziecko odpowiadało reakcją poprawiającą integrację bodźców. Z rozwojem integracji sensorycznej wiąże się całokształt funkcjonowania człowieka. Podstawowe znaczenie dla rozwoju integracji zmysłowej ma funkcjonowanie  układów odbierających i analizujących informacje związane z ciałem.

Terapia poprawiająca funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Stosowana u dzieci z opóźnionym rozwoju psychoruchowym, trudnościami w nauce szkolnej i z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, wpływa na poprawę koncentracji, skupienie uwagi, lepszą koordynację ruchową, oraz szybsze przyswajanie wiedzy.

Na skróty
Skontaktuj się z nami

(81) 865-12-27
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
08-500 Ryki, ul. Żytnia 16

Dbaj o zdrowie - san-med.eu Dbaj o swoje
zdrowie
więcej o akcji...